Felietony

Samotny wojownik

Andrzej Gąsiorowski

To przecież nieprawda, że powietrze jest niczym. Tak jest tylko dla tych, którzy nie potrafią się nim posługiwać.

W każdym systemie działania w biznesie można wymyślać dowolną ilość składowych operacji. Zawsze i wszędzie. Niezależnie ile się ma na starcie. I zawsze na końcu jest efekt w postaci inwestycji, nowych miejsc pracy, zwiększenia opłat podatkowych. I tego nikt nigdy nie zmieni, bowiem w arbitrażu kapitałem dopóki gdzieś jest różnica poziomu oprocentowania dowolnego parametru, on zaczyna pracować. Instytucje finansowe wchodzą w operacje arbitrażowe (czyli takie, w których zysk jest pewny) już przy różnicy 1/100 procenta na rok. Marzeniem jest to, by osiągnąć absolutną precyzję optymalizacji przeprowadzanych operacji. Zrozumienia wszystkich zależności i wyciągnięcia odpowiednich wniosków w odpowiednim czasie. Wprowadzenia w taki system nieskończonej liczby pytań: Co zrobić jeśli…? Co by było gdyby…? Gdzie jest optimum działania całości systemu przy skomplikowaniu jej pojedynczych elementów? Wtedy system analizuje symulację współzależności nieskończonej liczby zmiennych na pojedynczym układzie. Jest to porównywalne z unoszeniem się w przestrzeni na lotni. Bo to przecież nieprawda, że powietrze jest niczym. Tak jest tylko dla tych, którzy nie potrafią się nim posługiwać.

1 2
Następna

Wstępniak

Dostęp do serwisu

Wydanie papierowe, Android, iOS, WWW, ebook.

Komentarz rysunkowy

Felietony

Paweł Zarzeczny

Niemiec z orzełkiem

Rok 1938, przedwojenny. W naszym ataku geniusz, Ernest Wilimowski, prawdopodobnie najlepszy piłkarz, który kiedykolwiek zakładał koszulkę z białym orłem.

Grzegorz Braun

Kondotier cudzej sprawy

Owszem, Kościuszko nie należał do najbardziej zajadłych „bolszewików” swojej generacji – ale czyż „mieńszewicy” mają do końca świata okupować polski panteon narodowy?